„კურაციოს“ ხელმძღვანელი: „დაზღვევის უნივერსალური პაკეტი აუცილებლად უნდა შეიქმნას, თუმცა მისი შეძენა ნებაყოფლობითი უნდა იყოს“
ნაშრომი შეისწავლის თუ რატომ და როგორ შეძლო საქართველომ წინა პერიოდში გლობალური ფონდის მიერ დაფინანსებული ღონისძიებების ფარგლებში მიღწეული ოპიოიდებით ჩანაცვლებითი თერაპიით (ოჩთ) მოცვის მაჩვენებლების შენარჩუნება და გაზრდა
ანგარიში ასახავს იმუნიზაციის ეროვნული პროგრამის GAVI-ს მხარდაჭერის მექანიზმიდან გარდამავალ პერიოდს და პასუხობს მთავარ კითხვას, თუ როგორ შენარჩუნდა იმუნიზაციით მოცვის მაჩვენებელი, ჯანდაცვის სისტემის ადაპტაციისა და განხორცილებული ცვლილებების გათვალისწინებით
2022 წლის 01 აგვისტოს, საერთაშორისო ფონდმა „კურაციომ“ გამართა სამუშაო შეხვედრა პროექტის: „ჯანდაცვის სისტემების გაძლიერება ხელმისაწვდომი სარეაბილიტაციო სერვისებისათვის საქართველოში“ ფარგლებში, სხვადასხვა დაინტერესებულ მხარესთან ერთად.
იმუნიზაციის სამოქმედო ქსელი Linked იმუნიზაციისა და ვაქცინების გლობალური ალიანსის (GAVI) ახალი სტრატეგიული მიდგომის განუყოფელ კომპონენტს წარმოადგენს, რომლის მიზანია საშუალო შემოსავლის ქვეყნებთან თანამშრომლობა ვაქცინაციით მოცვის დონის შემცირების აღკვეთისა და ამ ქვეყნებში ამჟამად არარსებული ძირითადი ვაქცინების დანერგვის მიზნით.
მიმდინარე ტალღა მიზნად ისახავს შეაჯამოს საყოველთაო პროგრამის ამოქმედებიდან დღემდე საქართველოს სამედიცინო ბაზრის სტრუქტურული ფაქტორები, მისი შედეგები/პრობლემები და პრობლემის აღმოფხვრის შესაძლო მექანიზმები
ბიზნეს მედიას გადაცემა ანალიტიკა ჯანდაცვის სფეროს ბარომეტრის შედეგებს აშუქებს.
შინაარსი სრულად ხელმისაწვდომია ბმულზე.
2022 წლის 12 ივლისს, „საერთაშორისო ფონდმა კურაციომ“ წარადგინა ჯანდაცვის ბარომეტრის მეთხუთმეტე ტალღის შედეგები თემაზე: „სამედიცინო სერვისების ბაზარი საქართველოში: სამედიცინო ბაზრის სტრუქტურული ფაქტორები და მისი შედეგები“.
საერთაშორისო ფონდმა კურაციომ ჯანდაცვის სფეროს ბარომეტრის მეთხუთმეტე ტალღის შედეგები წარუდგინა საზოგადოებას. კვლევის მიგნებებს ბიემჯის ‘საქმის კურსის’ ეთერი ეხმიანება.
საერთაშორისო ფონდ კურაციოს მკვლევართა ჯგუფი, აქვეყნებს კვლევის ანგარიშს „უცხოელი ვიზიტორების მხრიდან მომავალი ტუბერკულოზის ინფექციის გავრცელებისრისკების შეფასება და მოწინავე საერთაშორისო გამოცდილებაზე დაყრდნობით ამრისკების შემცირების მექანიზმების შეთავაზება“